לק"י נוסח תימן-פורטל קהילות תימן

כתובתינו: רחוב בירנבוים 26 בני ברק
טלפון: 03-6781444

שעות פתיחה: א-ה 10:00-21:00 יום ו' 9:00-13:00 

ברוכים הבאים! 

הצטרפו לרשימת התפוצה
שלח לחבר
חדשות
חנות
רדיו שבזי
תוכן
הלכות
מוזיקה
אודיו
וידאו
חיי קהילה
גלריה
כתר תימן 1

הקמיע ואליהו הנביא

הקמיע ואליהו הנביא

 עפי י .חגבי מתוך הספר מפעלי הצדיק עמוד13

שמעתי מפי מורי שלום נחשון זצ"ל ומפי ר' יצחק נחשון יבל"א ששמעו ישירות מפי הרב מורי יחיא חאפדי (שפירא) זצ"ל, חתנו של המקובל הרב חיים בן משה חג'בי זצ"ל (מורי חיים מוסא חג'בי) וכך היה, מורי יחיא חאפדי (שפירא) חלה במחלה קשה בהיותו בתימן עד כי מפאת מחלתו לא אכל ולא שתה רק שכב בחוסר אונים ובליבו תפילה לבעל הרחמים שישלח לו רפואה ולעוד מספר חולים שהיו במקום מגוריו. לילה קודם לכן נגלה אליו בחלום והודיעו כי מספר אנשים ימותו מהמחלה והוא מורי יחיא בכללם.

סבי המקובל הגאון מרא דאתרא מורי חיים בן משה חג'בי זצ"ל כתב עבור חתנו מורי יחיא קמע ואמר לו שיאזור כח ויצא מחוץ לבית ויבקש רחמים מבעל הרחמים וכך היה, מורי יחיא נתאמץ בשארית כוחותיו ועשה כפי שאמר לו חותנו המקובל. אשתו שדאגה לשלום בעלה ניסתה למנוע ממנו לצאת במצבו זה אך חזקו עליה דברי אביה הצדיק ואכן לקח מורי יחיא את הקמע מהצדיק ובשארית כוחותיו יצא מורי יחיא בעזרת אשתו מחוץ לבית אל השדה ליד ביתו, ישב ונשען על הסלע, נשא תפילה וקרא תהילים עד שנתעלף. לפתע שמע קול הקורא לו יחיא יחיא תתעורר מה לך ומה אתה עושה כאן? פתח מורי יחיא את עיניו והנה מולו עומד איש זקן בעל אדרת פנים שלא הכירו ולא ראהו מימיו, ענה מורי יחיא כי הוא חולה והוא נשא תפילה, אולי ירחמו עליו מן השמים. אמר לו הזקן עצום עיניך. עצם עיניו וכעבור מספר שניות אמר לו הזקן פקח עיניך. פתח מורי יחיא עיניו וראה שהוא עומד בפתחה של מערה. הזקן שם ידו על גבו של מורי יחיא ובדחיפה קלה ונעימה אמר לו תכנס למערת אליהו יש שם זקן שייתן לך כוס שתייה. נכנס מורי יחיא ולקראתו בא זקן ושאל את מורי יחיא, יחיא אתה חולה? ענה כן. הושיט הזקן כוס שתייה למורי יחיא ואמר לו שתה ותהיה בריא. (לפי גרסת מורי נחשון זצ"ל - אמר הזקן למורי יחיא תברך) וראה זה פלא רק גמר מורי יחיא לשתות והרגיש עצמו בריא לגמרי כאילו לא היה חולה כלל, הזקן אמר למורי יחיא עכשיו צא כי אליהו הנביא מחכה בחוץ. כשיצא עמד והביט סביבו עוד הוא משתאה והזקן אמר לו סגור עיניך ותוך זמן קצר פתח עיניו וראה כי הוא נמצא לא רחוק מביתו יושב נשען על אותו הסלע, אך אותו זקן איננו, נעלם. ידע מורי יחיא כי אליהו הנביא נגלה אליו, נכנס לביתו הודה לשם יתברך ובקש מאשתו שתביא מהדיר כבש כדי להכין ארוחה שהרי עקב מחלתו זמן רב לא בא אוכל אל פיו. לאחר שנים כשעלה לארץ ישראל חקר ודרש על מערת אליהו הנביא, הגיע לשם ואתהמקום הכיר לפרטי פרטיו.בארץ ישראל הוחלף שמו של מורי יחיא חאפדי זצ"ל ונקרא בשם הרב יחיאל שפירא. היה ראש השוחטים בבאר שבע, בקי בתורה בהלכה וב"גיטין" מלמד ובודק שוחטים, עסק גם בגיור. היהנשוי לבתו של המקובל הדיין מרא דאתרא מורי חיים בן משה חג'בי ( מורי מוסא חיים חג'בי זצ"ל)
בתימן הקים מרא דאתרא כב' סבי הרה"ג חיים בן משה חג'בי זצ"ל בית דין של שלושה דיינים.
(חתנו) מורי יחיא חאפדי. (בנו) מורי מוסא חיים חג'בי. ומורי יוסף תנעמי. כולם היו תלמידיו של מרא דאתרא המקובל מורי חיים בן משה חג'בי זצ"ל, כולם חכמים מובהקים זאת שמעתי מהרבה מאוד זקנים במשך השנים.הנכד ר' חיים בן ר' חיים חג'בי הי"ו.

עוד מסיפורי תימן....

החנות
קודש לכל חי
אתר מסורת