לק"י נוסח תימן-פורטל קהילות תימן

כתובתינו: רחוב בירנבוים 26 בני ברק
טלפון: 03-6781444 
שעות פתיחה: א-ה 10:00-21:00 יום ו' 9:00-13:00 

לאור המצב ניתן לעשות הזמנות טלפוניות בשעות הפעילות או דרך האתר.

ווצאפ 053-6781444  מדור פסח


 

הצטרפו לרשימת התפוצה
שלח לחבר
חדשות
חנות
רדיו שבזי
תוכן
הלכות
מוזיקה
אודיו
וידאו
חיי קהילה
גלריה
שירות הזמנות נוסח תימן בווצאפ! 053-6781444

עידכונים מבית מכון המאורות

7/01/2020

להלן מס' עדכונים חשובים מבית קו המאורות:


מעמד לחיים לרגל הוצאת סדרת הספרים מתולדותיהם של חכמי תימן

שרואים אור בימים אלה מבית היוצר 'המאורות'

עשרות רבני הקהילות בבני ברק, התכנסו אתמול יום א', בביתו של הדיין הגאון רבי אבירן יצחק הלוי שליט''א, לרגל מעמד הוצאת סדרת הספרים מתולדותיהם מאורי האומה זיע"א - על ידי מכון המאורות בראשות הרה''ג רבי יהורם יפת שליט''א ■ כן הושק במעמד סט ספרים נוסף בתורת הסוד מכתי"ק של מרן הגר"ש קורח זצ"ל רבה של בני ברק וזקן רבני תימן

כינוס רב רושם התקיים אמש ביום א', בו התכנסו ובאו רבני וראשי קהילות קודש תימן, לרגל הוצאת סדרת הספרים ההיסטוריים מתולדותיהם של גדולי חכמי תימן בדורות האחרונים, ספר 'המאור הגדול' לזכרו של מרן הגאון רבי עמרם קורח זצ"ל רבה הראשי האחרון לתימן, וספר 'שפתי מלך' לזכרו של מרן הגאון רבי שלמה קורח זצ"ל, רבה של העיר בני ברק וזקן רבני תימן.

הכינוס התקיים במעונו של הגאון רבי אבירן יצחק הלוי שליט"א אב"ד תל אביב, בעיר בני ברק, בראשות גדולי ומאורי יהדות תימן שליט"א, ובהשתתפות עשרות רבות של רבני קהילות בעיר בני ברק ומחוצה לה. דברי פתיחה נרגשים נשא ראש המוסדות, הרה"ג רבי יהורם יפת שליט"א, אשר עמד בדבריו על הזכות הגדולה להוציא לאור מתולדותיהם של צדיקים גדולי ומאורי האומה, כפי הידוע מגדולי ישראל שייחסו לדבר זה חשיבות יתירה.

כמו כן, נשאו דברים, הגאון הגדול רבי פנחס קורח שליט"א רב קהילת שערי הלכה, שבדבריו שיבח את הזכות הגדולה שנפלה בחלקם של עורכי הספרים הנפלאים, על שבפרק זמן קצר השכילו לנצח על מלאכה כה גדולה וחשובה, והעלה זכרונות מהיכרותו הקרובה עם הגר"ש קורח זצ"ל. הגאון הגדול רבי אבנר עפגי'ן שליט"א ראש ישיבת בית הלוי עמד בדבריו על מהות חיזוק היהדות וחובתנו בשעה זו, והגאון הגדול רבי שלמה צדוק שליט"א רב שיכון ג' בבני ברק שיבח את פעולות מוסדות "המאורות" המהוות המשך לפעולות ארגון בני הישיבות בדור העליה לארץ ישראל. הגאון רבי אבירן יצחק הלוי שליט"א אב"ד תל אביב נשא דברים חמים, כאשר בין דבריו תיאר את פעלם של רבני תימן זצ"ל לדורותיהם למען בני הישיבות, ובראשם זקנו הגאון הגדול רבי שלום יצחק הלוי זצ"ל. כן נשאו דברים, הגאון רבי עמרם קורח שליט"א בנו מ"מ של הגר"ש קורח זצ"ל ורב ק"ק תורת חיים ביתר עילית, והגאון רבי יאיר טיירי שליט"א רב קהילת חניכי הישיבות ק"ק תימן בני ברק וראש כולל וולאזי'ן,

כחיתום למעמד נשגב זה, נערך רב שיח ופאנל מיוחד בין הרבנים, בדברים העומדים על הפרק, כאשר הרבנים השתתפו והעלו הצעות שונות שעוד תפורסמנה בעתיד אי"ה. בין היתר נשאו דברים, הרה"ג רבי שמריהו יונה שליט"א רב ומו"ץ בד"ץ פעולת צדיק בבני ברק, הרה"ג רבי מנחם צדוק שליט"א רו"מ היכל יוסף שלום ב"ב, הרב חזקיהו סאמין שליט"א מנכ"ל המשרד לשירותי דת.

צפו כעת בגלריית התמונות המצורפת 

או באתר הבית [הנמצא בשלבי הקמה ושדרוג]

*

מצו"ב
הלכות ברכת הברקים והרעמים והקשת
מאת הגאון רבי אורן צדוק שליט"א
דומ"ץ נזר ההוראה ומרבני בית ההוראה

*

צפו כעת: 
במראות ממעמד הכנסת ספר תורה לקהילת היכל יוסף שלום, בראשות הרה"ג רבי מנחם דוד צדוק שליט"א

 

עוד בכל החדשות...

מדור

הרב גמליאל

מדור הרב גמליאל
מדור

איש ימיני

מדור איש ימיני

מדור שתילי זיתים

מדור

שתילי זיתים

מדור שתילי זיתים

מדור אורחות הלכה

אורחות

הלכה

מדור אורחות הלכה

מדור שרש המנהג

מדור

שרש המנהג

מדור שרש המנהג
ספר חדש אמת צרופה