r בחירות 2013 והתימנים - נוסח תימן

בחירות 2013 והתימנים

23 ינואר

בחירות  2013 והתימנים
מאת: ר' נריה עוזירי


 


 


הבחירות בפתח. כל מגזר ואפילו תת מגזר מצא אילן, נתלה בו, משקהו ונהנה מפירותיו.
תוך שילוב ידיים, כולם מצאו את הדרך לקרבת הבאר ממנה יושקו העדרים. נציגי הקבוצות המאורגנות, כל אחד נועץ קשית בצלחת השלטון, ומאז הם יונקים ויונקים ולא יודעים שובעה. אשכנזים לחצרותיהם ולטירותיהם כי רבו מספור. הספרדים למוצאיהם, תוניסאים, עירקים, מרוקאים, בוכרים ועוד.
ומי מעדות ישראל הגדולות, נפקד שמו? כמובן התימנים…
לידיעה, אחוז המצביעים התימנים לש"ס במיוחד, הוא גבוה בכל קנה מידה לעומת ההצבעה למפלגות אחרות. למיטב ידיעתי, בין 15% ל-20% מבני עדת יהדות תימן מצביעים לש"ס!
הערכה זו נקבעה לאחר ניתוח נתוני תוצאות הצבעה בישובים ובשכונות שבהם רוב לבני העדה התימנית, כמו שכונות מרמורק, שעריים ואושיות שברחובות. הישובים קרית עיקרון, גדרה, בני עייש. שכונות תימניות מובהקות בנס ציונה, ראשל"צ, בית דגן וראש העין. שכונות מגדריות בערים רמת גן (עמידר), תל אביב (כפר שלם, שכ' התקוה), פתח תקוה (שעריה, מחנה יהודה וכפר אברהם) ובני ברק (שכון ו', נוה אחיעזר, שיכון ה' וקרית הרצוג) ועוד.
ההערכה היא מניתוח תוצאות אמת בקלפיות בבחירות האחרונות לפני ארבע שנים. ולא סקרים, או נתונים סטטיסטיים אשר מוטים לפי צורך המזמין.
יהיה מי שבוודאי ימהר לקפוץ ויאמר, אתה טועה, יש!
בתנועת ש"ס יש לתימנים ייצוג, את השר משולם נהרי, שהצהיר נחרצות בראיון מרכזי לעיתון "קול העיר" לפני כשנה, בכתבה שהתפרסה על כ-2 או 3 עמודים, ובאותיות של קידוש לבנה, על היותו שר מקצועי ועל שאינו מייצג את עדת התימנים.
אחד מיועציו ידידי הרב ידידיה ידעי הי"ו "הסביר" לי את חוסר הבנתי תחכום מהו. ובהפוך על הפוך, הרב נהרי כוונתו היא רק לטובת העדה והתימנים. הוא בעצם התכוין, שש"ס תמנה חבר כנסת תימני נוסף, ושהוא (לא משולם נהרי, חלילה!), הוא ייצג את העדה.
נו, רואים שכבוד השר למד בישיבת "חברון" הליטאית הידועה בחריפותה, ואין כמוהו ב"לומדס", בהתפלפלות.
ומה לעשות ו"הסברה" של הרב נהרי לחבר כנסת נוסף נדחית בקש. המרוקאים נלחמים על החבר כנסת שלישי או רביעי, משפחת אבו חצירא המפורסמת מבקשת ייצוג, הרב מאזוז מבקש ייצוג. מה שנשאר רק שהתימנים יבקשו ויקבלו מינוי לח"כ נוסף, חלם, כבר אמרנו.
השר משולם נהרי אמר מה שאמר, ואין פוצה פה ומצפצף. חוסר התגובה על דברי ההבל והטיפשות הם תעודת עניות לגבינו!
ולעצם העניין, להיות עסקן בעדה התימנית, צריך הרבה מסירות נפש.
כמו בכל עדה ושבט בישראל גם אצל התימנים יש הכפשות, האשמות ועוד מרעין בישין.
אך בשונה משאר העדות, בעדה התימנית אין צורך לדווח ולמסור דין וחשבון לאף סמכות רוחנית. חסידים של רב זה מכפישים רבנים אחרים, ויש כאלה המטילים ספק, אם בכלל אפשר ורב זה או אחר יכול לבוא בקהל ישראל…
מה שנשאר לעסקני ש"ס לצפות במתרחש בהנאה בלתי מוסתרת, לחכך ידיים ולומר בלעג תוך שמירה על ארשת פנים מכובדת, "קודם כל תסתדרו ביניכם, תחליטו מי ראשון המדברים… ואחר כך נדון בתביעותיכם".


אפשר ונמתח קו ונאמר, עד כאן????


המשך המאמר בעיתון "לפני המחנה", בע"ה בקרוב!

עיתון "לפני המחנה" יצא בתחילה פעם בחודש למשך כ-6 חודשים.


בהמשך יצא העיתון בע"ה, פעם בשבוע!


דרושים!
כותבי טורים!
כתבי שטח!
דרושים מפיצים לעיתון
מאמרים וידיעות ניתן לשלוח למייל
:
L.H8800080@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0