לק"י נוסח תימן-פורטל קהילות תימן

כתובתינו: רחוב בירנבוים 26 בני ברק
טלפון: 03-6781444 
שעות פתיחה: א-ה 10:00-21:00 יום ו' 9:00-13:00 

ברוכים הבאים! 


הצטרפו לרשימת התפוצה
שלח לחבר
חדשות
חנות
רדיו שבזי
תוכן
הלכות
מוזיקה
אודיו
וידאו
חיי קהילה
גלריה
כתר תימן 1

כללי

קרן מלגות "שלום כהן"

קרן מלגות "שלום כהן"

בכנס בבית הכנסת "אחות אחים" ברמת גן בהשתתפות הרב רצון ערוסי דוד אבן צור ראש עיריית קרית-ים ורבנים ואישים נוספים. הוקמה קרן מלגות "שלום כהן" לחלוקת מלגות לכותבים מצטיינים בחקר יהדות תימן
בכינוס שהתקיים בבית הכנסת של קהילת 'אחוות אחים' בר"ג במלאת שנה לפטירת שלום כהן ז"ל חבר מועצת העיר וחבר המועצה הדתית קרית ים לשעבר, הגיעו בני משפחה חברים ורבים נוספים להתייחד עם זכרו. במעמד מכובד זה חולקו מלגות לכותבים מצטיינים שביצעו מחקר על יהדות תימן.
בכנס השתתפו רבנים מכובדים ואנשי ציבור בראשם הרה"ג רצון ערוסי רבה של קרית אונו וחבר מועצת הרבנות הראשית, רבה של קרית ים הרה"ג יוסף אברקי שהוא גם בן אחותו של המנוח, הרה"ג אריה נדב רבה של שכונת רמת עמידר ,הרב זיו אור ראש הישיבה התיכונית בר"ג, הרב יחיעם עוזרי ,ראש עיריית קרית ים מר דוד אבן צור ,סגן ראש עיריית ר"ג מר אביהוא בן משה ,יו"ר המועצה הדתית רמת גן מר יהודה סירי ,ד"ר שמריהו הלל, תא"ל שי אלבז ועוד.
שלום כהן שנולד בצנעא נמנה על צאצאיה של משפחת עראקי -כהן המפורסמת שעל פי הערכות הגיעה ממצרים לתימן בסביבות המאה ה- 16 ומילאה תפקידים מרכזיים בחיי הקהילה. בניה שימשו כנגידים רבנים וצורפי המלך והגנו על היהודים בחרוף נפש. הידוע מבני המשפחה הוא הרב שלום עראקי חי במאה ה-18 אף זכה ושימש במשרת שר בחצר האימאם תפקיד שהיה אסור על יהודים במדינה מוסלמית כתימן. הוא עסק בפעילות "פילנטרופית" עניפה והשפעתו היתה על היהודים בכל רחבי תימן הודות לקשריו ניצלו יהודים רבים ושירים נכתבו לכבודו הוא הקים בתי כנסת מקואות וסייע לכל דורש מסירותו לחיי הרוח של אחיו לא ידעה פחד וגבול לא אחת ניצלה יהדות תימן בזכות פעלו ומסירות נפשו.
כהן ז"ל איש משכיל ויודע ספר המשיך את דרך המשפחה מדורי דורות שימש במשך חייו בתפקידים שונים ביניהם חבר מועצת העיר קרית ים וחבר המועצה הדתית ומילא את תפקידיו הציבוריים במסירות ובנאמנות. דלתו היתה פתוחה לכל, את מעשיו עשה בצניעות וענווה לשם שמיים וללא משוא פנים.
כמו בחייו בהם ניכרה חיבתו לרכישת השכלה ולמצויינות כך גם לאחר מותו ביקשה המשפחה לנהוג בדרך הראויה לו. בנו הרב אסף כהן, תלמיד חכם בעצמו הבקיא היטב במנהגי תימן מספר: "יהדות תימן היתה קרובה ללבו של אבי המנוח בשנים האחרונות חל כרסום משמעותי בשמירת הגחלת והנחלת מורשת תימן לבני הדור הצעיר. ראינו לנכון לנסות להציל ולדלות מתהום הנשייה דינים ומנהגים יחודיים ליהודי תימן ששורשם נעוץ היטב בדברי התלמוד רבותינו הראשונים ובפרט רס"ג והרמב"ם כך התקבלה ההחלטה על הקמת המיזם המיוחד אשר מטרתו שמירת מנהגיה הקדומים של מורשת תימן"
בתום השלושים לפטירת אביו פנה הרב אסף המשמש כרב קהילת "אחוות-אחים" וכר"מ בישיבה התיכונית רמת גן אל הרב רצון ערוסי והביע בפניו את רצון המשפחה. "הרב הנחה אותי כיצד לפעול ובמה להתמקד ואף נתן את חסותו למיזם ועל כך תודתי לו ולאנשי 'מכון משה' שסייעו רבות להוציא מן הכח אל הפועל את ההנצחה החשובה הזו. אנו מקווים כי באמצעות קרן זו שתיקרא 'קרן שלום כהן' נצליח בעזרת ה' לעודד ולהמריץ צעירים לחקור את מורשתם העניפה ולגלות שמץ מעושרה וממעשיה של יהדות מפוארת זו"
29/02/2016
מעתיק השמועה

מעתיק השמועה

תכנית חדשה ללימוד יומי של הלכות ומנהגים מוסר והנהגות המותאמים למנהגי תימן אשר נקבצו וחוברו להם יחדיו בקונטרס "מעתיק השמועה" ... לפרטים והצטרפות: 03-6544260
29/12/2014
הלשכה הארצית לפניות הציבור

הלשכה הארצית לפניות הציבור

בשעה טובה אנו שמחים לבשר לציבור בני ק"ק תימן יע"א על פתיחת הלשכה הארצית לפניות הציבור, למתן עזרה וסיוע בכל דבר ועניין, בראשות סגן ראש עריית אלעד הרב ברק צברי הי"ו. פרטים בטל - 052.5726500. פקס -03.9331810. אימייל -b4impact@gmail.com
14/12/2014
ערב סליחות

ערב סליחות

ערב סליחות ברחובות לזכרו של מורינו מורי יוסף צובירי זצ"ל
28/09/2014
מניין לימים נוראים

מניין לימים נוראים

למנין ימים נוראים של הקהילה התימנית במרכז בני ברק המונה כ100 משפחות ללא בית כנסת דרוש תורם בדחיפות עבור שכירות אולם וכו' תמורת לימוד ותפילה לזכותו או להבדיל לעלוי נשמת
054-8484999 יפת
19/09/2014
קורס טעמי המקרא בנוסח תימן

קורס טעמי המקרא בנוסח תימן

סיום קורס טעמי המקרא בנוסח תימן לחזנים וקוראים בתורה בתוכנית לימודים מורחבת ומעמיקה בחוכמת הדקדוק והדיוק בקריאת התורה והתפילה שהתקיימה במשך ששה חודשים ע"י מארי אבישי מרחבי ראש המכון להוראת טעמי המקרא ומחבר הספרים אוצר הסימנים לקורא בתורה ואור לפירוש הטעמים.
12/11/2013
שירת תימן בקהילה התימנית

שירת תימן בקהילה התימנית

שירת תימן בקהילה התימנית ביד בנימין בראשותו של הרב אליקים צדוק
החוג לשירה תימנית מקורית – רחובות

החוג לשירה תימנית מקורית – רחובות

חלום זה לא היה מתגשם לולא בורא עולם שכיון ושלח שליחים טובים ומצוינים שנרתמו למשימה בכל תחום לענייני החוג.
29/09/2013

החצר התימנית

במעמד נכבדים ואמנים יושק בקרוב מיזם תרבותי חינוכי חדש בישוב כוכב יעקב שבבנימין – 'החצר התימנית' - שתשלח את המבקרים בה למסע אחורה בזמן אל אחת הקהילות המפוארות והעתיקות בעם היהודי אלא היא ק"ק יהודי תימן.

ארגון אוהל מרדכי

בראשות הרב ישראל ברוך ליבוביץ שליט"א מ מקרית יואל ניו יורק
שהוא מהיהודים היחידים בעולם שנוסע כל שנה לבקר ולעזור ליהודים בתימן בחיזוק ובתמיכה לתלמוד תורה ובית חינוך לבנות ועוד...
6/09/2012

אלפי יהודה

ארגון ארצי להפצת תורה במסורת אבותינו הנאמנה, מצורף סרטון תדמית חדש כולל בלנק וטופס הוראת קבע.
6/05/2019
מדור

הרב גמליאל

מדור הרב גמליאל
מדור

איש ימיני

מדור איש ימיני

מדור שתילי זיתים

מדור

שתילי זיתים

מדור שתילי זיתים

מדור אורחות הלכה

אורחות

הלכה

מדור אורחות הלכה

מדור שרש המנהג

מדור

שרש המנהג

מדור שרש המנהג
דפוס ברק
חוברת עילוי נשמות
הרב רמתי
ספר חדש אמת צרופה
10 שנים למכון כתבי היד נוסח תימן