לק"י נוסח תימן-פורטל קהילות תימן

כתובתינו: רחוב בירנבוים 26 בני ברק
טלפון: 03-6781444 
שעות פתיחה: א-ה 10:00-21:00 יום ו' 9:00-13:00 

ברוכים הבאים! 


הצטרפו לרשימת התפוצה
שלח לחבר
חדשות
חנות
רדיו שבזי
תוכן
הלכות
מוזיקה
אודיו
וידאו
חיי קהילה
גלריה
כתר תימן 1

מראות מהכינוס ההיסטורי לכל רבני תימן בארה"ק

11/07/2019
כ250 רבנים השתתפו במעמד ההסטורי לכל רבני תימן בארץ הקודש, בראשות גדולי ומאורי העדה שליט"א, לרגל הוצאת סדרת הספרים הראשונה לאחר פטירתו של זקן הרבנים, מרן הגר"ש קורח זצוק"ל רבה של בני ברק / במעמד הרשל"צ מרן הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א / פסק ההלכה הנחרץ של הרשל"צ, כי המועמד לרב העיר בני ברק הוא בנו ממשיך דרכו, כדין וכהלכה /

אתמול יום רביעי ז' בתמוז ה'תשע"ט, התקיים מעמד הסטורי ארצי בעיר אלעד, לכל רבני תימן בארץ הקודש, לרגל הוצאת סדרת הספרים 'חכמה קדומה' על התורה, מאת ראש רבני תימן בדור האחרון, מרן הגאון הגדול רבי שלמה קורח זצוקללה"ה רבה של בני ברק. 
שנים רבות לא ראתה יהדות תימן מעמד נורא הוד בהשתתפותם של כל רבני הקהילות מכל רחבי הארץ, בראשותם של גדולי ומאורי העדה שליט"א, כאשר כבר משעות הערב המוקדמות החלו לנהור מאות הרבנים מכל רחבי הארץ לאולמי ערלוי בעיר אלעד, כאשר גודשים הם את האולם מבית ומחוץ.
סדרת הספרים 'חכמה קדומה' היו עמו בכתובים זמן רב, ומחמת רום ערכם ביקש שלא להוציאם אלא לעת זקנתו, ובימי חליו ביקש מבנו הגאון רבי עמרם קורח שליט"א רב קהילת קודש ספרדים "תורת חיים" ביתר עילית להוציאם בתוך השנה לפטירתו. ספרים אלו מצטרפים ל- 39 ספרים נוספים שכבר יצאו לאור בפסיקת ההלכה, באמונה ובהשקפה ובקבלה.
נשאו דברים גדולי וזקני רבני תימן שליט"א, הגאון הגדול רבי פנחס קורח, הגאון הגדול רבי משה תנעמי, הגאון הצדיק רבי אבנר עפגי'ן שליט"א ועוד, כאשר בדבריהם העלו הרבנים בשבחו של מרן המחבר זצ"ל, אשר כיחיד בדורו עסק בכל חלקי התורה יומם ולילה ללא הפוגות, וכתבים רבים הותיר בכל מקצועות התורה, ובפרט זכה להנהיג את קהילות תימן בארץ ובתפוצות בעוז ותעצומות במשך למעלה משתי עשורים. שיעור הלכתי מרתק נמסר ע"י בנו ממלא מקומו הגאון רבי עמרם קורח שליט"א, רב ומו"ץ דקהילת תורת חיים ביתר עילית.
בשיאו של הכינוס נשמע בקשב רב דברי קדשו של הרב הראשי לישראל והרשל"צ מרן הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, אשר הרחיב בדבריו אודות הקשר החם של אביו זצ"ל עם גדולי רבני תימן, ובפרט מרן הגר"ש זצוק"ל אשר לא זז מחבבו. כן העלה בדבריו את גדלותו התורנית המובהקת של מרן המחבר זצ"ל, אשר כל מעייניו היו בלימוד התורה, ועל כן היה ממעט לצאת לכינוסים ואירועים מחוץ לעירו.
בדבריו יצא הראשון לציון שליט"א בפסק הלכה חוצץ שבנו ממשיך דרכו הגאון רבי עמרם קורח שליט"א, הוא זה שראוי וצריך להמשיך ולרשת את מקום אביו זצ"ל ברבנות בני ברק, ואסור לשום רב להגיש מועמדות נוספת ברבנות העיר. כן הבטיח הרשל"צ כי הוא יעמוד על כך בתוקף, ועל כל הרבנים לתמוך במועמדתו. בדבריו ציין הרשל"צ, כי כן היתה דעתו הנחרצת של אביו מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, שיש ירושה ברבנות, ואם אכן הבן ראוי למלא מקום אביו ביראה ובחכמה, הוא זה שיירש מקומו. וזוהי התשובה האחרונה שכתב אבי מרן זצ"ל בחייו, והיא נדפסה בשו"ת יביע אומר חלק י"א בסופו. וכן נהג הלכה למעשה.
בסיום הכינוס יצאו הרבנים בתחושה מרוממת של אחדות נשגבה, והתעלות לאור מורשתו הרוחנית המפוארה של מרן המחבר זצוק"ל. זכותו תעמוד לנו לעד.
ניתן להאזין לכל מהלך האירוע ההסטורי, בקו המאורות - הקו העולמי ליהדות תימן בטל: 8416* שלוחה 5.

עוד בכל החדשות...

מדור

הרב גמליאל

מדור הרב גמליאל
מדור

איש ימיני

מדור איש ימיני

מדור שתילי זיתים

מדור

שתילי זיתים

מדור שתילי זיתים

מדור אורחות הלכה

אורחות

הלכה

מדור אורחות הלכה

מדור שרש המנהג

מדור

שרש המנהג

מדור שרש המנהג
ספר חדש אמת צרופה