לק"י נוסח תימן-פורטל קהילות תימן

כתובתינו: רחוב בירנבוים 26 בני ברק
טלפון: 03-6781444 
שעות פתיחה: א-ה 10:00-21:00 יום ו' 9:00-13:00 

ברוכים הבאים! 


הצטרפו לרשימת התפוצה
שלח לחבר
חדשות
חנות
רדיו שבזי
תוכן
הלכות
מוזיקה
אודיו
וידאו
חיי קהילה
גלריה
כתר תימן 1

הרה"ג עובדיה יעבץ זצ"ל - רב היישוב קרית עקרון

הלווייתו התקיימה אתמול יום שני י"ב שבט, הרב היה מאושפז מזה כחודשיים בבית החולים אסף הרופא לאחד שלקה בדלקת ריאות. הנהיג את הציבור במשך כ-60 ‏שנה, השתתף בצער ובשמחות, תרם רבות ליישוב וכולם נהניו מפיו שהפיק מרגליות, כתב ספרים שמפארים את הקהילה. תנצב"ה.
18/01/2011

נפטר הרב יעבץ, רבה של קריית עקרון למעלה מ-50 שנה

המועצה המקומית קריית עקרון מודיעה בצער על פטירתו של הרב עובדיה יעבץ זצ"ל, שנפטר ביום שני, י"ב בשבט. הרב יעבץ היה כבן 90 במותו, וכיהן כ-50 שנה כרבה של קריית עקרון, שבמהלכן מל אלפים מבני היישוב וחיתן אלפי זוגות.
הרב יעבץ נולד במחוז צעדה שבצפון תימן והיה ידוע כסמכות רוחנית וכדמות אהובה ונערצת ביישוב ובכל הסביבה. ההלוויה התקיימה ביום שני בבית העלמין ביישוב, בהשתתפות אלפים מתושבי קריית עקרון בהווה ובעבר.
הרב יעבץ היה בקיא בתורת הקבלה וכתב כמה ספרי קודש ואודות ההיסטוריה והמנהגים של יהדות תימן, אותם תיעד ושימר למען הדורות הבאים. הוא הסמיך רבנים, שוחטים וסופרי סת"ם, והנהיג את הישוב בענווה, ביושר ובצניעות, תוך שהוא משמש כרב לכל הזרמים והעדות ביישוב. הרב יעבץ, שהיה בעל השכלה רחבה ודובר כמה שפות, אף יצא לשליחויות לקהילות נידחות בתימן ולצרפת.
הרב יעבץ עבר בימי חייו לא מעט מחלות וייסורים, ובין השאר לקה בסרטן הגרון לפני כחמש שנים. הוא נאבק במחלה בגבורה והחלים ממנה, אך נותר עם קושי בדיבור. לפני כחודשיים אושפז הרב בבית החולים אסף הרופא עקב דלקת ריאות. הרב שמר על כוחותיו עד לימיו האחרונים, אך לבסוף גרמה המחלה לקריסת מערכות בגופו והכריעה אותו.
זוגות רבים שביקשו לפתוח תיק נישואים אצל הרב יעבץ חיכו להחלמתו על מנת לקבל את ברכתו, ביניהם כאלה שהרב השיא את הוריהם ואף את הורי-הוריהם. רבים מהם התאכזבו לגלות כי הרב מאושפז ואינו יכול לרשום אותם לנישואים והתפללו להחלמתו, יחד עם אלפים מתושבי קריית עקרון והסביבה.
לדברי אריק חדד, ראש המועצה: "הרב יעבץ היה הרבה מעבר לרב מקומי. הוא היה אישיות מיוחדת במינה שזכתה להערצה ולהערכה רבה של כל הסובבים אותו ושל בני העדות השונות ביישוב ומחוצה לו. הוא חיבר ספרים רבי ערך והיה בעל ידע עשיר בכל תחומי ההלכה וכן בעל ידע כללי נרחב. יהי זכרו ברוך!"

תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
2. א.א. (22/01/2011 21:24:24)
1. 
יהי זכרו ברוך
ר (20/01/2011 12:28:07)

עוד...

מדור

הרב גמליאל

מדור הרב גמליאל
מדור

איש ימיני

מדור איש ימיני

מדור שתילי זיתים

מדור

שתילי זיתים

מדור שתילי זיתים

מדור אורחות הלכה

אורחות

הלכה

מדור אורחות הלכה

מדור שרש המנהג

מדור

שרש המנהג

מדור שרש המנהג
הרב רמתי
חוברת עילוי נשמות
10 שנים למכון כתבי היד נוסח תימן
ספר חדש אמת צרופה
דפוס ברק