r עידכונים ממכון המאורות - נוסח תימן

עידכונים ממכון המאורות

16 ינואר

ההילולא המסורתית לבני תימן: סיקור ענק וגלריה מקיפה וסרט הוידאו המלא

ההילולא המסורתית של בני תימן: ברוב פאר והדר נחגגה ההילולא השנתית של מוסדות התורה והחסד 'מאורות הרש"ש' וארגון 'המאורות' – המרכז הארצי ליהדות תימן, בראשות הגר"י יפת | ההילולא התקיימה לרגל יומא דהילולא רבה של גדול המקובלים מרן הרש"ש הקדוש זיע"א | גדולי הרבנים והמקובלים השתתפו במעמד ההילולא – בליווי תזמורת וסביב שולחנות ערוכים כיד המלך​
כמדי שנה גם השנה נערך מעמד ההילולא המסורתית של מוסדות התורה והחסד 'מאורות הרש"ש' וארגון 'המאורות', בראשות הגאון רבי יהורם יפת שליט"א, אשר נערך לרגל יום הילולת גדול המקובלים בדורות האחרונים ומייסד תורת הכוונות על פי האר"י ז"ל – מרן הרש"ש, רבי שלום שרעבי זיע"א אשר היה מגדולי וענקי הרוח שהעמידה גולת תימן.
מעמד ההילולא המסורתית, נערך בשבוע החולף ביום שני ח' שבט באולמי אוורסט המפוארים בעיר ראש העין, כאשר כ-500 איש מילאו את האולם על גדותיו, סביב שולחנות ערוכים כיד המלך. את הערב הנעים הזמר ציון גולן ותזמורתו, אשר הנעים את הערב בשירי הקודש של רבינו שלום שבזי זיע"א מגדולי הדורות בתימן. בפתיחת ההילולא, נערך מעמד מרגש של סיום הש"ס נערך לרגל ההילולא המסורתית, ע"י הגאון רבי מתניה מנחם רענן שליט"א, רב קהילת חניכי הישיבות בעיר רכסים ומרבני הארגון, אשר אף בירך את כל ידידי ושותפי המוסדות.
לאחר מכן הוזמן לשאת דברים סגן ראש עיריית ראש העין, ר' מיכאל מלמד, אשר בירך את ראש המוסדות על כך שניאות להפיק את ההילולא השנתית בשנה זו בעיר ראש העין. אחריו נשא דברים ראש עיריית ראש העין מר שלום בן משה, שבהתרגשות גדולה הביע את התפעלותו מפעילויות המוסדות בקרב בני קהילות תימן בראש העין ומחוצה לה, והבטיח להיות שותף לדבר מצוה בכל אשר ידרש.
בשלב זה של הערב, הוזמן לשאת דברים חה"כ הרב מיכאל מלכיאלי יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, שבדברים חמים בירך את פעילות המוסדות ואת מסירות נפשו של העומד בחוד החנית של מהפכת התורה ההלכה והחסד ביהדות תימן – הגאון רבי יהורם יפת שליט"א, אשר מוסדותיו נקראים על שמו של הרש"ש הקדוש. בשיאו של המעמד נשא דברים ראש המוסדות הגר"י יפת, אשר בדבריו הרחיב על מעלת יום הילולת הרש"ש הקדוש, ועל הישועות שאנו רואים למעלה מדרך הטבע יום יום, שעה שעה על ידי כל תומכי וידידי המוסדות הקדושים על שלל פעולותיו הכבירות. לאחר מכן חתם את שורת הנואמים הגאון המקובל הגר"א עפג'ין שליט"א ראש מוסדות אמת ושלום.
כמו כן, נטלו חלק בין היתר במעמד הגדול, מרנן ורבנן הרבנים הגאונים, הגר"י אושרי, הגר"י הינדי, הגר"ר אהרן, הגר"י בסיס, הגר"י אדואר, הגר"א עוזירי, הגר"א רמתי, הגר"ד עוזאני, הגר"צ רענן, הגר"מ ברזילי, הגר"א ברזילי, הגר"ג גיאת, הגר"י כהן, הגר"פ כפרי. מלבד זאת נטלו חלק במעמד אישי ציבור נכבדים, ביניהם: הרב נחמיה בלושטיין – מנהל מגזר החרדי גוש דן בקופ"ח כללית, הרב אביב סעידי – מנכ"ל עמותת משכן שילה, הרב ששון טרבלסי – חבר הנהלת מוסדות כיסא רחמים ויו"ר מועצה הדתית בכפר סבא, ועוד רבנים חשובים ואישי ציבור נכבדים. קטע מרגש היה זה כאשר הוקרן על גבי מסכי הענק, הגאון הגדול רבי יפת טיירי שליט"א, אשר בדברים חמים הביע התנצלותו על כך שנבצר ממנו להשתתף במעמד עקב מצבו הבריאותי, ובירך כי כל התומך והמסייע למוסדותיו הקדושים של הרב יפת, יראה ברכה בכל עמלם, ויעשה וירוויח ויצליח.
ממארגני ההילולא נמסר כי בס"ד הצלחת הערב הייתה מעל ומעבר למצופה, ובס"ד הציבור נרתם ככל יכולתו לרומם ולפאר קרן יהדות תימן. כמו כן, המארגנים מוסרים את התנצלותם בכל לב, על אי הנעימות שנגרמה במהלך הימים הסמוכים להילולא, אשר עקב העומס הרב, לא היה אפשרי להיענות ולהירשם למעמד ההילולא, אנו מפיקים לקחים לשנים הבאות, ונשתדל שדבר זה לא ישנה. כמו כן מבקשים להודות בכל לב, לחברת ההפקות שליוותה את הערב בניהולו של המפיק ישעיהו הלר, יישר כחם וישאו ברכה מאת ה'.
הסרט המלא – חלק א'לצפיה בכל מהלך ההילולא המסורתית של מוסדות 'מאורות הרש"ש' וארגון 'המאורות'לצפיה
הסרט המלא – חלק ב'לצפיה בכל מהלך ההילולא חלק ב' – של מוסדותינו הקדושיםלצפיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

0